اخبار انتخابات 1400

کاندیدای اصلاح‌طلب اولویت ماست؛ لطفا شرایط را فراهم کنید

انصاری، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت اولویت اصلاح‌طلبان را کاندیدای اصلاح‌طلب دانست به شرط آن که شرایط برای کاندیداتوری فراهم باشد.

به گزارش عصر ۱۴۰۰، انصاری، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اصلاح‌طلبان در عمده اظهار نظرهای خود تاکید می‌کنند که این جریان دیگر از نامزدی اجاره‌ای حمایت نخواهند کرد؛ در حال حاضر از کاندیدای بالقوه اصلاحات کسی را مدنظر دارید که قابلیت تصدی این سمت را داشته باشه و از فیلتر شورای نگهبان هم عبور کند؟ گفت: ناامیدی فزاینده ناشی از رفتار دست‌اندرکاران قدرت، حکومت و نابسامانی حاکم بر سیاست، اقتصاد، فرهنگ و جامعه هم گیر و گسترده شده و نظارت استصوابی قدرت مردم را سلب نموده، و عملاً انتخابات را از معنا تهی کرده است. همچنین دخالت عوامل قدرت سبب شده است که نهاد ریاست جمهوری و دولت ناتوان و دست بسته نشان داده شود. اینکه چه نامزدی و با چه برنامه‌ای می‌تواند، بر خمودی و سستی جامعه غلبه کرده و تحرک اجتماعی را پدید آورد، و انتخابات را به عنوان اولویت مردم قرار دهد، از نکاتی است که باید مدنظر جبهه اصلاح‌طلبان باید باشد.

این عضو حزب اتحاد ملت خاطرنشان کرد: جریان اصلاح طلبی به عنوان یک جریان سیال و پویا در بطن جامعه با توجه به ظرفیت بالقوه‌ای که درمردم ما وجود دارد. چنانچه عنصر رقابت را در عرصه انتخابات به صورت جدی مدنظر قرار داده، در یک نظام انتخاباتی رقابتی افراد بسیار کارآمدی در بستر جامعه وجود دارد، بالندگی و سازندگی تولید نیروی انسانی کارآمد هم در یک بستر آزاد و رقابتی انتخابات به وجود خواهد آمد؛ قطعاً تلاش همه دست‌اندرکاران سیاسی باید برگزاری انتخابات آزاد و حذف نظارت استصوابی از ساختار انتخاباتی کشور باید جزء اولویت‌های اجتناب‌ناپذیر باشد.

 

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا